DUYURULARHABERLER

Kalyoncu Vakfı " Biz Büyük Bir Aileyiz "

Evrensel boyutta; Ailenin gelişimi için araştırmalar yapmak, eğitim ve sağlık hizmetleri üretmek; bu yolda aile ve bireylerinin ufkunu genişletmek, çağdaş bilimsel, teknolojik ve kültürel birikimin egemen olmasını sağlayacak toplumun gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla aile ve bireylerini sağlıklı aydın ve yaratıcı düşünebilen insanlar olarak yetiştirmektir. Bu görevi gerçekleştirmek için; KALYONCU VAKFI bugün ulaştığı düzeyi aşarak, uluslararası standartları ölçü alan aile gelişimi ve tarımsal araştırmaları yapmayı, eğitim ve sağlık hizmetleri vermeyi ve bunu dayanışma içinde gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. 

KALYONCU VAKFI araştırma, eğitim ve sağlık hizmetleri üretme ve tarımsal araştırmalar yapma ağırlıklı bir vakıf modelini benimsemektedir. Buna göre araştırma, eğitim ve sağlık hizmetleri için ilave kaynaklar yaratılacak araştırma ve hizmet düzeyinden ödün verilmeyecektir. Bütün faaliyetlerdeki ölçü uluslararası düzeydir.       

KALYONCU VAKFI “Ailede ülkede ve dünyada daha iyi bir yaşam mümkün” sözünü savunan, gerçekleşmesi için çalışmaları en etkin biçimde yürüten, bu unsurların gelişimiyle dünyada en iyi aile gelişim ve tarımsal gelişim araştırmalarını yapan, eğitim ve sağlık hizmetlerini sunanlar arasında gösterilen bir sivil toplum kurumu olmayı amaçlar.