HAKKIMIZDATARİHÇELİDER İŞLETMECİLERVİZYON - MİSYONBİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİKALİTE VE SEÇ POLİTİKAMIZMÜŞTERİ MEMNUNİYETİ POLİTİKAMIZYOL TRAFİK GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ

KUZEY EGE OTOYOLU İŞLETMESİ

Ülkemizin 2023 yılı hedefleri doğrultusunda 05 Nisan 2017 tarihinde temelleri atılan, bölgenin en önemli deniz ticareti, sanayii ve turizm merkezlerine ulaşım mesafesini önemli ölçüde azaltan Kuzey Ege Otoyolu 30 Ekim 2019 saat 00:01’de Erişme Kontrollü Karayolu olarak trafiğe açılmıştır.

Ülkemizin lider kuruluşları önderliğinde finanse edilen Kuzey Ege Otoyolu, 56 km otoyol ve 40 km bağlantı yolları olmak üzere toplam 96 km’de hizmet vermektedir.

Kuzey Ege Otoyolu, trafik ve otoyol kullanıcılarının güvenliğinin sağlanabilmesi amacıyla Akıllı Ulaşım Sistemleri teknolojisi ile donatılmıştır. Bu teknoloji sayesinde tüm otoyol güzergahı boyunca 200 kamera, 26 değişken mesaj işareti, 40 değişken trafik işareti, 21 trafik sayım sensörü, Scada tünel/otoyol güvenlik sistem verileri tek bir merkezden izlenmekte ve acil durumlara karşı hızlı reaksiyon verilmektedir.

Kuzey Ege Otoyolu, en modern teknoloji ile donatılmış 7 istasyonda 32 çıkış ve 24 giriş tesisiyle 7/24 kesintisiz hizmet vermektedir.